چند نکته مهم براي نورپردازی داخلی

براي نورپردازی داخلی خانه راه هاي سريع و ارزان هست که مي‌تواند به شما کمک کند تا با نورپردازی داخلی فضاي خانه خود را بيش از پيش آرامش‌بخش کنيد تمرکز همه اين روش‌ها بر افزودن عمق و جذابيت ديد بيشتر به دکوراسيون خانه است با اين کار خود و افرادي که از خانه شما ديدن مي‌کنند لذت ميبرند .

1) نورپردازي‌ فضاهاي بسيار تاريک را به حس‌گر (سنسور) حرکتي مجهز کنيد. در مکان‌هايي مانند سرسراي بزرگ و تاريک، راه‌روها، زيرزمين و اتاق‌هاي زير شيرواني که ممکن است به خاطر تاريکي زياد در فاصله رسيدن فرد به کليد برق دردسرهايي به وجود آيد، پيشنهاد مي‌شود حس‌گرهاي حرکتي نصب شوند تا با باز شدن در يا ورود فرد به اين مکان‌ها، چراغ‌ها به صورت خودکار روشن شوند.

2) به آثار هنري در دکوراسيون را نورپردازي کنيد  براي اين کار بالاي تابلوهايي که به ديوار نصب کرده‌ايد هالوژن‌هايي با نور متمرکز به پايين نصب کنيد تا سطح تابلو روشن شود.

در قفسه‌ها و طبقه‌هايي که در آنها مجسمه‌ها و وسيله‌هاي تزئيني هنري قرار دارند را نيز نورپردازي کنيد. با اين کار جلوه آثار هنري در دکوراسيون برجسته مي‌شود و چشم‌ها و توجه‌ها به سمت آنها جلب مي‌شود و به همين علت جذابيت و زيبايي ديد در دکوراسيون افزايش مي‌يابد.

3) استفاده از نورپردازی داخلی رو به بالا اين نوع نورپردازي بخش بالايي فضا را به طور کامل روشن مي‌کند بدون اينکه نور مستقيم و با شدت از بالا به پايين بتابد و چشم را آزار دهد. اين نوع نورپردازي داخلي نياز به سيم‌کشي‌هاي حرفه‌اي با ابزار دشوار ندارد. مي‌توانيد به آساني با استفاده از چراغ‌هايي که نور را رو به بالا منتشر مي‌کنند و تنها با زدن دو شاخه به پريز آن را تامين کنيد. بهترين مکان براي قراردادن اين چراغ‌ها پشت گياهان آپارتماني موجود در دکوراسيون يا پشت مبلمان و وسايل بزرگ است.

4) لوستر قديمي خود را عوض کنيد. اگر سالهاست که از لوستر فعلي استفاده مي‌کنيد آن را عوض کنيد. لوستري جديد، مدرن و متناسب با دکوراسيون خانه خود را جايگزين آن کنيد.

5) کلاهک آباژور موجود در خانه را عوض کنيد. تعويض کلاهک آباژور راهي ارزان، ساده و در عين حال تاثيرگذار براي عوض کردن جلوه دکوراسيون و ايجاد دگرگوني در آن است. بهترين روش براي استفاده از کلاهک جديد و مناسب براي آباژور اين است که پايه آباژور را با خود به فروشگاه‌ها و مرکزهاي فروش کلاهک آباژور ببريد و انواع مختلف را روي آن امتحان کنيد و ببينيد کدام گزينه مي‌تواند زيباتر جلوه کند. سعي کنيد اندازه و مدل نو و يگانه‌اي را انتخاب کنيد. از رنگ‌هايي استفاده کنيد که دوست داريد در دکوراسيون اتاق حضور داشته باشند.

قسمت‌هاي بالاي کابينت هاي آشپزخانه را نورپردازي کنيد. براي اين کار مي‌توانيد هم از هالوژن‌ها و هم از نورپردازي‌هاي خطياستفاده کنيد. نورپردازي در قسمت‌هاي بالاي کابينت علاوه بر اينکه جلوه دکوراسيون آشپزخانه را بسيار زيبا و شيک مي‌کند. مي‌تواند سطح کار را نيز روشن کند. براي مثال زماني که نيمه شب قصد استفاده از فضاي آشپزخانه را داريد مي‌تواند فضا را خيلي ملايم روشن کند.

6) در هر اتاق از ترکيبي از چند نوع نورپردازي گوناگون استفاده کنيد تا جذابيت و زيبايي فضا بيشتر شود. براي نمونه، نورپردازي سقفي يا همان لوسترها (به همراه ديمر به جاي کليد برق)، چراغ‌هاي زميني يا روميزي مانند انواع آباژورها، نورپردازي رو به بالا و نورپردازي متمرکز که براي روشن کردن آثار هنري استفاده مي‌شود و همچنين شمع‌هاي متعدد از جمله انواع مهم نورپردازي هستند که بايد براي راحتي و زيبايي فضا در دکوراسيون فضا گنجانده شوند.

حتما بخوانید  انواع کلیدهای فشار قوی

ارسال نظر

× تماس با واحد فروش