نور امروز، به عنوان يک جزء ابتدايي معماري پويا است. سيستم هاي کنترل و پروتکل ها ما را قادر مي سازد نه تنها براي ايجاد صحنه هاي استاتيک، بلکه شرايط پويا به وجود آوريم.

سيستم به مانند يک شبکه است که کل اين شبکه به يک روتر مسير ياب متصل ميشود و لامپ هاي هوشمند به نزديک ترين لامپ بطور بيسيم نصب ميشوند و با کمک کليدهاي لمسي فرمان تحت شبکه و تاچ پنل مرکزي ميتوانيم به آنها دسترسي داشته باشيم .

منظور از نورپردازي هوشمند، لامپ‌هاي هوشمند و سيستم روشنايي است که با استفاده از اپليکيشن، فرمان صوتي يا از طريق تلفن همراه شما کنترل مي‌شود.

نورپردازی هوشمند

نورپردازی هوشمند

اپليکيشن اين سيستم‌هاي روشنايي هوشمند بسته به برندي که از آن خريداري مي‌کنيد؛ اغلب باهم متفاوت هستند و هر لامپ هوشمند برنامه مخصوص خودش را دارد که از طريق آن مي‌توانيد ميزان روشنايي و رنگ نور روشنايي را تغيير دهيد. البته اول بايد بررسي کنيد که لامپ هوشمند شما، داراي سيستم نورپردازي با رنگ‌هاي مختلف باشد. قابليت کنترل شدن روشنايي هوشمند خانه از طريق تلفن همراه باعث مي‌شود شما براي هر مکان و هر حالتي که دوست داشته باشيد از يک نوع سيستم نورپردازي استفاده کنيد، براي مثال سيستم نورپردازي، رنگ و ميزان روشنايي خانه در زمان مشاهده فيلم با زمان شام خوردن يا مطالعه کردن متفاوت باشد و همه اين تغييرات را با استفاده از فرمان صوتي يا تنها از طريق اپليکيشن روشنايي هوشمند خود و حتي در برخي مدل‌ها به صورت خودکارقابل انجام است.

 

نورپردازی هوشمند به طور خلاصه :

  • امکان کنترل و مديريت روشنايي از طريق نرم افزار کامل و جامع سيستم هوشمند (Android-ios)در هر مکان
  • قرار دادن کليدهاي لمسي هوشمند بجاي کليدهاي مکانيکي در کل محيط ساختمان .
  • امکان کنترل روشنايي خطوط از طريق سناريوهاي مختلف (ورود به منزل-خروج-خواب-ميهمان و …)به تعداد دلخواه.
  • قرار گرفتن کليدهاي لمسي فرمان تحت شبکه و تاچ پنل مرکزي در محيط پذيرايي-آشپزخانه-سالن و کليد هاي لمسي در محيط اتاق هاي خواب ها.
حتما بخوانید  نورپردازی پله ساختمان

 

اهميت نورپردازي در نماي ساختمان

يکي از نکات مهم در طراحي ساختمان ها توجه به نورپردازي نماي بيروني است چرا که در شب يا هنگام تاريکي رويت شدن ساختمان بسيار سخت است.

توجه کردن به روشنايي ساختمان باعث افزايش جذابيت و عظمت ساختمان و همينطور به جلوه درآمدن بيشتر کمک ميکند و از لحاظ بصري بسيار حس هاي ما را تحت تاثير قرار ميدهد.

سيستم نوردهي پيشنهادي با هدف کاهش مصرف انرژي 60-70% نسبت به سيستم نورپردازي موجود، رضايت راحت بودن بينايي اشخاص را رعايت مي کند .

سيستم نورپردازي هوشمند از پروتکل هاي ZigBee و Wi-Fi براي کنترل چراغ هاي ساختمان هاي تجاري / مسکوني و با توجه به نور روز، يا همان الزاماتي که ساکنان ساختمان دارند کنترل و استفاده ميشوند .

سيستم روشنايي در سه حالت مختلف عمل ميکنند : دستي، خودکار و هيبريد و براي استفاده کاربران با برنامه هاي مختلف بر روي تلفن همراه يا تبلت شدت نور را ميتوانند کنترل کنند .

همچنين براي توضيحات بيشتر در خصوص اجراي سيستم روشنايي هوشمند و سيستم مديريت داده هاي کارآمد براي ساختمان بر روي اين نوشته Energy Procedia کليک کنيد .

همچنين در تصاوير زير ميتوان شاهد اين قضيه بود که بهترين سازه هاي دنيا بسيار دقيق به اين مساله توجه کرده اند.

نورپردازی هوشمند

نورپردازی هوشمند

مزيت نورپردازی هوشمند

  • قدرت مصرف بي نهايت پايين تجهيزات هوشمند ارائه شده
  • صرف انرژي کم به معناي عدم اتلاف انرژي و کاهش هزينه به همراه روشنايي استاندارد
  • بازه عمر اين محصولات تقريبا 25 سال است
  • عدم نياز به خرابي و نحوه تغيير سيم کشي محيط به وسيله اين سيستم
  • قابل اجرا به عنوان نور هاي مخفي، چراغ اتاق خواب وچراغ مطالعه و…
حتما بخوانید  روش هاي نورپردازی : نورپردازي نماي ساختمان

ارسال نظر

× تماس با واحد فروش