نورپردازي استخرها چه روباز باشند و چه رو بسته از اهميت فوق‌العاده‌اي برخوردار است؛ چراکه شما در هنگام استفاده از استخر مي‌خواهيد انرژي ازدست‌رفته خود را بازيابيد؛ پس بايد به فکر خلق نورپردازي فوق‌العاده باشيد تا در اثر نگاه کردن به آن آرامش خود را دوباره بيابيد. گاه يک استخر سرپوشيده به دنباله اتاق‌هاي خانوادگي يا فضاهاي استراحت تمدد اعصاب قرارگرفته است، بنابراين، تأثير بصري آن مي‌تواند حتي زماني که مورداستفاده نيست، مهم و قابل‌توجه باشد.

منابع نوري که در استخرها استفاده مي‌شوند با توجه به آن منطقه‌اي که هستند، درجه‌بندي‌هاي ضد رطوبت آن‌ها و نوع ماده تصفيه‌کننده‌اي که در آب وجود دارند مختلف مي‌باشند؛ بنابراين زماني که اقدام به خريد وسايل روشنايي براي استخرها مي‌کنيد لازم است تا به موارد گفته‌شده توجه ويژه‌اي داشته باشيد.

نورپردازي استخر

نورپردازي استخر

کاشي‌کاري‌هاي داخل استخر اولين چيزي هستند که در نماي کلي استخر شما تأثير دارند، اگر اين کاشي‌ها به‌دقت انتخاب شوند حاصل آن‌ها در ترکيب با نورپردازي به‌سان شاهکاري هنري خواهد بود که مي‌توانيد ساعت‌ها در آن غرق شويد!

نورپردازي استخر

نورپردازي استخر

نورهاي منعکس‌شده از رنگ‌هاي تيره مانند آبي تيره، سبز و يا آبيِ مايل به خاکستري در طول روز رنگي طبيعي‌تر در اختيار شما قرار مي‌دهند. اما اگر کاشي‌هايي روشن انتخاب کرده باشيد آب به رنگ آبيِ زنگاري به چشم شما خواهد آمد.

نورپردازي استخر

نورپردازي استخر

اگر استخري با کف تيره داريد مي‌توانيد تکه‌هايي از فيبر اپتيک را به‌صورت پراکنده در کف استخر خود نصب کنيد؛ نور اين نوع از روشنايي‌ها در طول روز نامرئي هستند اما در شب مانند اين است که مشتي از ستاره‌ها در آب پاشيده‌ايد!

نورپردازي استخر

نورپردازي استخر

براي نورپردازي عمومي استخر خود از منابع نوري کوچک‌تر استفاده کنيد، اين نوع از منابع نوري به انواع سنتي و آن دسته که شبيه به چراغ جلوي ماشين هستند ارجحيت دارند.

حتما بخوانید  استفاده از نورپردازی در فضای باز برای ایجاد یک واحد شهری

منابع نوري که در استخرها استفاده مي‌شوند نبايد درخشش زائد از خود توليد کنند، نورپردازي قرار است حس آرامش به افراد منتقل کند؛ بنابراين نورپردازي را به‌عنوان يک نقطه‌ي تمرکز در يک انتهاي استخر به‌حساب آوريد.

اگر زاويه ديد شما به‌سوي ضلع طويل استخر است و دونقطه مقابل آن ديواري وجود دارد که امتداد آن تا داخل آب‌کشيده شده است، بايد نورپردازي خود را به‌سوي ديوار و از يک سمت متمرکز کنيد.

اما درصورتي‌که نماي استخر از يک انتهاي آن باشد بايد نورپردازي را به‌صورت دوطرفه انجام دهيد. نکته مهم ديگر در نورپردازي استخر اين است که از سقف و مستقيماً از بالاي استخر نورپردازي انجام نشود؛ در چنين شرايطي براي تعمير بخشي از آن‌ها مجبور مي‌شويد تا آب استخر را کاملاً خالي کنيد.

به‌جاي اين کار مي‌توانيد از منابع نوري ديوارکوب استفاده کنيد که در دو طرف استخر قرارگرفته‌اند و با تغيير درشدت نور آن‌ها مي‌توانيد انعکاسي بي‌نظير را ايجاد کنيد.

نورپردازي استخر

نورپردازي استخر

ارسال نظر

× تماس با واحد فروش