طراحي استخر بر اساس کاربري و متراژ پروژه متفاوت مي باشد. به عنوان مثال طراحي استخر ويلا داراي شرايط و ضوابط متفاوتي نسبت به طراحي استخر باغ مي باشد. استخرها هم مانند بسياري از فضاهاي تفريحي يا صنعتي مي بايست با جزئيات اجرايي منحصربه فردي ارائه مي شوند. طراحي يک استخر سرپوشيده داراي اين ويژگي است که مي توان از آن در 4 فصل استفاده کرد. اما استخر روباز فقط در برخي موارد (اکثرا بهار و تابستان) مورد استفاده قرار مي گيرد. در مورد موضوع استخر صنعتي هم براي پرورش ماهي يا آبياري باغ و گلخانه ها بيشترين کاربرد را دارد. بيشترين کاربرد استخر براي اماکن ورزشي يا مجتمع هاي مسکوني بزرگ با متراژ بزرگ است.

 

يکي از جذابيت هايي که مي تواند فضاي استخر شما را جذاب تر و پر طرفدارتر کند نورپردازي مي باشد. نورپردازي سقف استخردر وهله اول باعث کارايي آن در شب مي شود. براي بسياري از ما شنا در شب يک تجربه ي فوق العاده اي است که با يک نورپردازي مناسب مي توانيم به آن دست پيدا کنيم. به همين منظور امروز در گروه نورپردازی پیشگام نور مي خواهيم شما را با نورپردازي داخلي استخر آشنا کنيم پس با ما همراه باشيد.

استخر

استخر

استخر، چه رو باز باشد و چه سرپوشيده، مي تواند براي خلق افه اي سحر آميز نوپردازي شود. مانند حمام، منابع نور مورد استفاده با توجه به منطقه اي در اطراف استخر که مورد استفاده قرار مي گيرند، درجه بندي ضد رطوبت دارند، و در عين حال انتخاب لوازم مناسب به نوع ماده ي تصفيه ي آب استفاده شده در استخر نيز بستگي دارد.

حتما بخوانید  آموزش نور پردازي در فضاي داخلي

در نورپردازي داخلي استخر کاشي کاري به کار رفته درون استخر مي تواند اثر قابل توجهي بر افه ي حاصل از نور داشته باشد. توده نور انعکاسي حاصل از رنگ هاي تيره نرم، مانند آبي تيره، سبز و يا آبي مايل به خاکستري با چشم انداز فضا در طول روز طبيعي تر ادغام مي شود.

ارسال نظر

× تماس با واحد فروش