تکنولوژی با سرعت چشمگیری در حال پیشرفت است و دانستن این موضوع که چه زمانی برای جایگزین روشنایی ساختمان اقدام کنیم، تبدیل به یک چالش شده است. روشنایی هایی که در تبلیغات میبینیم همیشه شروع خوبی برای جست و جو می باشد تا بفهمیم چطور با کمترین هزینه، بیشترین کارایی را خریداری کنیم. اگر تعویض کل تجهیزات روشنایی در دستور کار شما نیست، مجهز کردن تجهیزات فعلی میتواند کار منطقی باشد.

تغییرات چشم گیری در محصولات روشنایی بر پایه LED در حال انجام است. اخیرا تکنولوژی LED فقط مصرف کمتر جزئی نسبت به سیستم های روشنایی بر پایهه فلوئورسنس داشت. با لامپ T8 LED دارای level های 120 لومن بر وات هستند که میتواند 30 درصد مصرف را کاهش دهند. با جایگزین کردن لامپ های رشته ای میزان کاهش مصرف را میتوان تا 80 درضد تصور کرد. با این حال قبل از شروع پروژه باید 3 جنبه روشنایی را در نظر داشته باشید.

اول اینکه بهتر کمی اطلاعات از رئشنایی داشته باشید. اومن واحد اندازه گیری مقدار نوری است که هر لامپ تولید میکند. لومن در شناسایی خواص منبع نور بسیار کارآمد است. لومن میتواند مقدار نور تولید شده و درصد خلوص نور تولید شده را به ما نشان دهد. قانون خوبی که برای جایگزینی روشنایی وجود دارد این است که مواردی که جایگزین میکنید باید دارای همان لومن باشد که قبلا آنجا بود.

دومین جنبه که باید با دقت به آن توجه کرد، کارایی است. اساس یک پروژه صرفه جویی در انرژی به این نکته اساسی بستگی دارد. اگر کالایی که تهیه میکنید، عمر مفید کوتاهی داشته باشد، شما فقط به فروشنده کمک کرده اید. یک لامپ T8 LED نه تنها مصرف را کاهش می دهد، بلکه نوعی از سرمایه گذاری محسوب می شود. اطمینان از کیفیت تولید کننده نیز به همان اندازه مهم است ، بنابراین با شرکت روشنایی انتخاب شده وقت بگذارید و راحت باشید. در بیشتر تأسیسات تجاری با جایگزینی منبع نور خطی فلورسنت با LED می توانید 30-50٪ صرفه جویی در انرژی داشته باشید. اگر شما یک منبع نور رشته ای یا هالوژن را که با 17-20 لومن در وات کار می کند با یک منبع نور LED با 80 لومن در وات جایگزین کنید ، می توانید 80٪ صرفه جویی در انرژی داشته باشید.

سومین جنبه مورد توجه، انتظارات است. فناوری LED به حدی پیشرفت کرده است که انتظارات زیادی را می تواند برآورده کند. علاوه بر بهره وری خوب و طول عمر بالا ، LED این امکان را دارد که با صرفه جویی قابل توجهی کیفیت نور بهبود یافته و سطح نور را افزایش دهد. پیشرفت در فناوری LED منابع نوری ایجاد کرده است که طیف نور مرئی متعادل تری را نسبت به لامپهای فلورسنت که جایگزین می کنید ، فراهم می کند. به راحتی می توان حرارت رنگی را که با وسایل و ترجیحات شخصی شما به خوبی کار می کند تعیین کرد. بهبود کیفیت نور می تواند قدرت بینایی بهتر و فضای راحت تری را فراهم کند. محیط های اداری ، فضاهای خرده فروشی ، کافی شاپ ها و مغازه های هدیه سازی از روشنایی پیست و نمایشگر استفاده می کنند که از لامپ های PAR که در LED با ویژگی های بهبود یافته رنگ موجود هستند استفاده می کند. نور پس زمینه ای که در رستوران ها و مکان های پذیرایی یافت می شود ، در صورت جفت شدن به طور صحیح با کنترل ، می تواند عملکرد نور عالی را ایجاد کند. محصولات LED خطی به راحتی می توانند در بیشتر تنظیمات اداری تجاری و سازمانی ادغام شوند. محصولات نورپردازی عمومی LED واقعاً به اهداف عملکردی ضروری رسیده اند تا برای همه افرادی که با امکانات شما درگیر هستند ، از کارکنان مهندسی گرفته تا میز CFO و بهبود بهره وری در هر بخش ، ارزش خود را کسب کنند. همه از کیفیت نور ، عمر طولانی و امکانات صرفه جویی در انرژی لذت خواهند برد.

 

حتما بخوانید  اصول نورپردازی اداری

منبع : Building

ارسال نظر

× تماس با واحد فروش